kurumsal1980 yılında kesme ve sıvama kalıp imalatı yaparak sektöre ilk adımını atan ENSAN KALIP, 1986 yılında beyaz eşya sektörünün önde gelen firmalarına kalıp ve parça imalatı yapmaya başlamıştır.

1992 yılında firmamız portföyüne otomotiv parçalarını da eklenmiştir. 1994 yılında kurumsallaşmış, 1999 yılında kalite sistemine uyum sağlamak amacıyla ISO 9002 Belgesini almış ve daha sonra da Sistem ISO 9001:2008 Kalite Belgesiyle yenilemiştir. Firmamız başta Almanya olmak üzere Avrupa’nın ve dünyanın önde gelen otomotiv firmalarına parça üretimi yapmakta ve ihraç etmektedir.

2002 yılında Ümraniye Dudullu faaliyet göstermeye başlayan Ensan Kalıp, 2006 yılında Çift Açılım Sistemleri üretimine başlamıştır. Firmamızın  “ ENDOW ” markasıyla üretmiş olduğu ürünler, hem ekipman ve makine parkurumuzun hem de kendi bünyemizde bulunan kalıp imalatı avantajıyla çok kısa bir sürede sektördeki yerini almıştır. Kaliteden ödün vermeyen firmamız ENSAN KALIP VE MAKİNA SAN. LTD.ŞTİ üretimini yaptığı Çift Açılım Sistemlerine piyasadan gelen olumlu taleplere daha hızlı ve daha kaliteli ürünlerle cevap verebilmek için gerekli olan otomasyon ve makine teçhizat yatırımlarına ağırlık vermiştir.

2015 yılında siz değerli çözüm ortaklarımıza ve sektöre daha iyi bir hizmet sunabilmek amacıyla S.S. İstanbul Mermerciler San. Dilovası / Kocaeli adresindeki Fabrikamıza taşınmıştır.

Bizler her geçen gün yenilenen ürün yelpazemiz ve titiz AR-GE çalışmalarımız neticesinde sürekli gelişen teknolojimizle, kalitemizi ve kapasitemizi daha da artırarak markamızın sektördeki ilerlemesini devam ettirmekteyiz.

Amacımız siz müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaktır.

Saygılarımızla.